Change language English

Niebawem

Wydarzyło się

Zanim nadejdzie wielka fala – Jak podejść do organizacji mega projektów i programów?

| Wrocław

III Konferencja wrocławskiego oddziału PMI Poland Chapter była doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniami w organizacji mega-projektów oraz programów. Ponad 200 praktyków zarządzania projektami zgromadzonych na sali gwarantowało ciekawe pytania oraz rozmowy w trakcie przerw.

Zakończony globalny roll-out IPMA Project Excellence Baseline (IPMA PEB)

| Detroit, USA

Ten rok był wyjątkowo intensywny w gronie związanym z IPMA International Project Excellence Award. W związku z opublikowaniem nowego modelu IPMA Project Excellence Model, który stał się częścią międzynarodowego standardu IPMA PEB, do przeszkolenia było znacznie ponad 100 asesorów na całym świecie...

Trudny projekt jako przygoda – Emocje, współpraca i ciągła nauka

| Warszawa

Siedemnasta Konferencja IPMA Polska była okazją do opowieści o liderach, którzy znaleźli sposób na to, aby zrobić z trudnego projektu wielką przygodę i szansę na rozwój. Nie tylko dla swojego zespołu, ale również dla współpracowników i dostawców. Była to również opowieść o uczeniu się. Nie dla przyszłych pokoleń, ale tu i teraz, dla samych siebie.

Jak audytować projekty aby wnieść do nich rzeczywistą wartość?

| Wrocław

Dzięki zaproszeniu od Technology Risk & Information Security Wrocław powstała doskonała okazja do skonfrontowania moich już ponad 10 letnich doświadczeń w audycie i ocenie projektów z doświadczeniem kilkudziesięciu osób na co dzień zawodowo zajmujących się tematyką ryzyka w obszarze IT. Zarówno pytania w trakcie prezentacji jak i dyskusje w przerwach pokazały jak ważnym tematem jest dziś zmiana podejścia do audytu projektów i skoncentrowanie się na dostarczeniu użytecznej informacji zarządczej.

Międzynarodowe Forum Zarządzania Projektami w Gwatemali

| Gwatemala

Gwatemala jest jednym z miejsc, w których zarządzanie projektami zyskuje ogromną popularność. Stąd wydarzenie zorganizowane przez Asociación de Gerentes de Guatemala w partnerstwie z Asociación Project Management de Guatemala przyciągnęło kilkadziesiąt osób na co dzień zarządzających dużymi firmami w tym regionie. Była to doskonała okazja do podzielenia się doświadczeniami w ocenie i wdrażaniu doskonałości projektowej w organizacjach.

Organizacje i projekty w wirtualnym świecie – Dlaczego dobre narzędzia IT nie wystarczą?

| Warszawa

Konferencja HR Tech Summit zorganizowana w Warszawie przez Wolters Kluwer była bardzo ciekawym miejscem spotkania technologii ze światem HR. Wspólnie z Izą Markiewicz mieliśmy okazję do podsumowania tego wydarzenia w trakcie naszego wystąpienia zamykającego konferencję. Opowiedzieliśmy o tym jak umiejętnie wykorzystać technologię i wzbogacić nią relacje międzyludzkie oraz pracę zespołową.

Skuteczne wdrażanie strategii – Spojrzenie poza portfele, programy i projekty…

| Wrocław

Miałem wielką przyjemność otworzyć pierwszą, bardzo udaną konferencję Wrocławskiego Oddziału PMI Poland Chapter. Mocny zestaw speakerów opowiadających głównie o projektach strategicznych oraz publiczność zadająca powiązane z praktycznymi potrzebami pytania sprawiły, że temat doskonale wpisał się w to wydarzenie. Tym bardziej, że coraz więcej nie tylko wrocławskich firm szuka pomysłu na to jak skutecznie zamienić strategię w działania...

Szkolenie asesorów IPMA International Project Excellence Award

| Warszawa

To było wydarzenie! Ponad 50 profesjonalistów z całego świata przyjechało do Warszawy aby dzielić się doświadczeniem w ocenie doskonałości w zarządzaniu projektami, poznać IPMA Project Excellence Model oraz procesy w ramach nagrody IPMA PE Award. Poziom energii, entuzjazm do zarządzania projektami i radość dzielenia się były niesamowite. Dla nas, trenerów, był to również wielki test naszego nowego programu zaawansowanego. Bardzo ucieszyły nas fantastyczne informacje zwrotne, które otrzymaliśmy!

“Doskonałość w zarządzaniu projektami – Zapewnienie jakości metod realizacji”

| Systemic Excellence Group

Ten artykuł, napisany wspólnie z przyjaciółmi z Systemic Excellence Group, rozwija koncepcję doskonałości w zarządzaniu projektami stworzoną przez IPMA (International Project Management Association). Celem Project Excellence Model (PEM) jest zbudowanie ważnej równowagi pomiędzy realizacją projektu a jakością zarządzania nim. Ułatwia on integrację tych obszarów oraz wspiera poszerzenie zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych perspektyw.

Początek prac nad standardem IPMA Project Excellence Baseline

| Frankfurt

W międzynarodowym składzie rozpoczęliśmy prace nad nowym standardem, który pozwoli na skorzystanie z ponad 10 lat doświadczeń płynących z użycia IPMA Project Excellence Model w konkursie IPMA International Project Excellence Award. Nowy standard wesprze zespoły projektowe w ocenie zdolności projektu do ciągłego doskonalenia się oraz optymalnego zarządzania w kluczowych obszarach, często nie objętych klasycznymi modelami dojrzałości (np. przywództwo).

Wykład inaugurujący studia Executive MBA

| WSB w Poznaniu

"Developing excellence in project management" było tematem wystąpienia, którym miałem przyjemność otworzyć tegoroczną edycję międzynarodowego programu studiów Executive MBA na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Partnerem programu jest Aalto University School of Business.

“Projekty w środowisku wielokulturowym”

| Magazyn Personel Plus

Różnorodność zwykle przywołuje na myśl hasła o współpracy i zgranych zespołach wnoszących wartość przez angażowanie jak najbardziej rożnych od siebie ludzi. Właśnie - w większości hasła, a nie konkretne działania, a poza tym - gdzie jest ta wartość?

Keynote podczas spotkania PM@Siemens

| Jozefów k. Warszawy

Siemens jest znany na całym świecie z dojrzałego podejścia do zarządzania projektami. Możliwość spotkania i wspólnej pracy z grupą doświadczonych kierowników projektów z tej firmy, włączając w to osoby odpowiadające za metodykę PM@Siemens w Polsce, była unikalną szansą na wymianę doświadczeń.

Wystąpienie podczas międzynarodowego kongresu IPMA w Dubrovniku

| Dubrovnik, Chorwacja

Dynamika zmian w dzisiejszym biznesie połączona ze złożonością działających w tle systemów IT prowadzi do istotnych wyzwań w projektach. Aby je przezwyciężyć, zespoły projektowe muszą nauczyć się nowych sposobów wspólnej pracy w zwinnym środowisku oraz budować wspólne rozumienie biznesu oraz technologii.

Wystąpienie podczas 7th International PMI Poland Chapter Congress

| Warszawa

Wystąpienie "How to implement or improve PM methods and get most of them?" było odpowiedzią na często powtarzające się nieefektywne schematy wdrożeń metodyk zarządzania projektami. Korzystając ze swoich doświadczeń pokazałem w jaki sposób skutecznie wdrożyć metody rzeczywiście ułatwiające prowadzenie projektów.

Kontakt

Grzegorz Szałajko
pl. Solny 15
50-062 Wrocław

tel.: +48 603 294 778
email: grzegorz@szalajko.com

linkdin-logo