Change language English

Publikacja

Projekty w środowisku wielokulturowym

Izabela Markiewicz, Grzegorz Szałajko

Listopad 2013 | Personel Plus
 

Różnorodność zwykle przywołuje na myśl hasła o współpracy i zgranych zespołach wnoszących wartość przez angażowanie jak najbardziej rożnych od siebie ludzi. Właśnie – w większości hasła, a nie konkretne działania, a poza tym – gdzie jest ta wartość?

Niezwykła różnorodność współczesnego świata nieustannie otwiera przed nami nowe możliwości. My jednak wciąż wolimy trwać w wierze, że jest inaczej, postrzegając urozmaicenie otoczenia niemal wyłącznie jako źródło zagrożeń. Rzeczywiście, duże organizacje, w których funkcjonujemy, nie sprzyjają delektowaniu się różnicami. To musi się jednak zmienić, ponieważ wchodząc w globalny biznes, ciągle napotykamy gąszcz rożnych wartości, przekonań i zachowań. Na rynku wygrywają ci, którzy nauczyli się sprawnie poruszać w tym gąszczu i korzystać z szans, które przynosi.

O tym, co niesie ze sobą różnorodność i jak nią zarządzać, opowiemy na przykładzie projektów. To poprzez nie wkraczamy w nowe obszary działalności i to one pozwalają nam ulepszać to, czym się zajmujemy. Jeżeli jeszcze nie zarządzacie różnorodnością w pełni świadomie, proponujemy rozpocząć od wprowadzenia polityki różnorodności właśnie w formie projektu. I to od początku realizowanego z uwzględnieniem reguł wielokulturowości.

Pobierz cały artykuł w PDF

Odwiedź sklep internetowy wydawnictwa Wolters Kluwer

www.personelplus.pl

Kontakt

Grzegorz Szałajko
pl. Solny 15
50-062 Wrocław

tel.: +48 603 294 778
email: grzegorz@szalajko.com

linkdin-logo