Change language English

Publikacje

Budowanie pasji do zarządzania projektami

Grzegorz Szałajko

Strefa PMI | Listopad 2015

Zarządzanie projektami może być pracą marzeń i sposobem na rozwój ludzi w organizacji, lub sprowadzić się do uciążliwej administracji zabijającej znaczną część potencjału drzemiącego w zespołach. Którą drogę obrała Twoja organizacja?

Ukryty potencjał innowacji

Grzegorz Szałajko

Strefa PMI | Czerwiec 2015

Nieustanne podnoszenie poprzeczki efektu „wow” sprawia, że coraz częściej nie dostrzegamy potencjału mniejszych zmian. Do tego, zwiększając presję na innowacje sprawiamy, że, paradoksalnie, możemy obniżać szanse na ich zaistnienie.

Sponsorzy – niedoceniana rola

Grzegorz Szałajko

Strefa PMI | Marzec 2015

Większość działań mających na celu zwiększenie skuteczności przedsięwzięć koncentruje się na kierownikach projektów i PMO. Czy słusznie? Praktyka pokazuje, że największe wyzwanie i zarazem źródło trwałego sukcesu jest zupełnie gdzie indziej.

Projekty w środowisku wielokulturowym

Izabela Markiewicz, Grzegorz Szałajko

Personel Plus | Listopad 2013

Różnorodność zwykle przywołuje na myśl hasła o współpracy i zgranych zespołach wnoszących wartość przez angażowanie jak najbardziej rożnych od siebie ludzi. Właśnie – w większości hasła, a nie konkretne działania, a poza tym – gdzie jest ta wartość?

Doskonałość w zarządzaniu projektami – Zapewnienie jakości metod realizacji

Grzegorz Szałajko, Grzegorz Dzwonnik, Louis Klein, Steve Raue

Systemic Excellence Group | Luty 2014

Artykuł rozwija koncepcję doskonałości w zarządzaniu projektami stworzoną przez IPMA (International Project Management Association). Celem Project Management Excellence Model (PEM) jest zbudowanie ważnej równowagi pomiędzy realizacją projektu a jakością zarządzania nim. Ułatwia on integrację tych obszarów oraz wspiera poszerzenie zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych perspektyw. PEM inicjuje proces ciągłego doskonalenia i innowacji w rzeczywistości projektowej.

Szczególnie polecam

IPMA Project Excellence Baseline


Najnowszy międzynarodowy standard IPMA. Pozwala organizacjom na ocenę projektów i programów, ze szczególnym uwzględnieniem ich zdolności do ciągłego doskonalenia i dostarczania zrównoważonych rezultatów.

Miałem wielką przyjemność być wiodącym redaktorem i jednym z głównych architektów tego standardu.

Pobierz lub kup IPMA PEB

products.ipma.world

Kontakt

Grzegorz Szałajko
pl. Solny 15
50-062 Wrocław

tel.: +48 603 294 778
email: grzegorz@szalajko.com

linkdin-logo